A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство Теплицької селищної ради "Теплицька міська лікарня"
Теплицької селищної ради

Всесвітній день донора крові 14 червня 2020р

«Подумай про інших. Здай кров.
Поділися життям».

Щорічно, 14 червня, у світі відзначається Всесвітній День донора крові. Рішення про його проведення прийняли у травні 2005 року на 58 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві.

Цей день, який щорічно відзначається з 2005 року, був заснований трьома організаціями, які виступають за добровільну безоплатну здачу крові: Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста, Міжнародною Федерацією організацій донорів крові і Міжнародним товариством з переливання крові.Він приурочений до дня народження Карла Ландштейнера (1868-1943), австрійського лікаря та імунолога, Нобелівського лауреата, який відкрив групи крові людини. Мета цього дня - підвищення обізнаності населення про необхідність безпечної крові та її компонентів, а також вислів подяки донорам, що добровільно і безоплатно надають свою кров для порятунку людських життів.

Ініціатором основного заходу Всесвітнього дня донора крові 2018 року є Греція, а виконавцем - Грецький національний центр крові. Глобальний захід буде проведено в Афінах 14 червня 2018 року.

Всесвітній день донора крові - особливий день, що відзначається на честь безоплатних донорів крові. Гасло кампанії 2018 року -«Подумай про інших. Здай кров. Поділися життям».Цьогоріч добровільне донорство популяризують як прояв безкорисливості, який має на увазі такі основоположні людські цінності, як здатність приносити добро й користь людям, не очікуючи в замін особистої вигоди чи користі. Система добровільного донорства закликає нас піклуватися про інших, поглиблювати соціальні відносини та формувати згуртовану спільноту.

Сучасна медицина сягнула у своєму розвитку небачених висот, проте і сьогодні життя багатьох людей залежить від незамінних «живих ліків» - донорської крові. Донорська кров допомагає продовжити життя пацієнтів, які страждають від станів, що становлять загрозу для життя, і поліпшити якість їх життя. Важко назвати галузь медицини, де б не застосовувалась донорська кров та її препарати. Без переливання крові або її окремих компонентів зараз неможлива практично жодна серйозна операція - від кесаревого розтину до шунтування артерій. Особливо сильні крововтрати виникають при операціях на органах, що займаються фільтрацією крові й сильно нею наповнених - печінці чи нирках.Крім того, донорська кров регулярно потрібно людям, які мають онкологічні захворювання крові або хвороби органів кровотворення, коли організм не в змозі сам виробляти життєздатну кров. Так, при гемофілії і деяких видах анемії переливання крові - єдиний спосіб для підтримання життя хворого. Регулярне переливання крові потрібно і тим, хто проходить хіміотерапію або опромінення при лікуванні від раку. Запаси донорської крові та її компонентів життєво важливі для ефективної роботи  галузі охорони здоров'я, а також під час прийняття надзвичайних заходів у зв’язку з антропогенними катастрофами і стихійними лихами.

Як показує статистика, кожна друга людина на Землі протягом життя потрапляє в ситуацію, в якій їй буде потрібно переливання крові.

На жаль, брак достатнього запасу якісної донорської крові відчувається в багатьох країнах світу, і наша країна не є винятком.

Мета кампанії спонукати регулярних донорів крові продовжувати здавати кров, а людей, особливо молодих, з хорошим здоров'ям, які ніколи не здавали кров — стати донорами крові.

Заходи приурочені до Всесвітнього дня донора будуть включати проведення: масових акцій, флешмобів, круглих столів, брифінгів, конференцій. Розміщення інформаційних матеріалів у мережі - Інтернет, телебаченні , радіо, публікації статей в пресі тощо.

Цілі кампанії цього року просувати цінності донорства крові з тим, щоб зміцнювати солідарність спільноти і соціальну згуртованість і закликати людей не ставитися з байдужістю до інших та сприяти створенню небайдужого суспільства.

Зав. відділенням НЕМД В.В. Марцин

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора